InteligentnyDom.pl

Serwis o nowoczesnych instalacjach

Ostatnia wizyta: Teraz jest 19 cze 2018, o 20:01

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Jakie są wady Inteligentnego Domu?
PostNapisane: 14 paź 2009, o 01:31 

Wszędzie, gdzie nie spojrzysz widzisz tylko teksty o korzyściach i zaletach systemów Inteligentnego Domu. A przecież wszystko ma wady, lub zbędne funkcje, za jakie trzeba zapłacić.

Chcesz otrzymać mój raport na ten temat? Jeśli tak, to wypowiedz się, jakie znasz (lub słyszałeś) wady systemów Inteligentnego Domu, dlaczego nie chciałbyś ich w swoim domu, dlaczego nie mówisz znajomym, jaka to świetna rzecz mieć taki dom itd - szczerze i prosto z mostu napisz mi to :-)

A jeśli chcesz otrzymać mój raport, ale nie zgadzasz się z tymi prowokującymi słowami - też to napisz! Napisz dlaczego uważasz, że taki dom to świetna sprawa i co Ci odpowiadają Twoi znajomi, jak im o tym mówisz...

Oddaję Ci dwa sposoby na wypowiedzenie się:
a. po prostu odpisz tu na tym forum (raport dostaniesz z opóźnieniem)
b. wypowiedz się na moim blogu a raport dostaniesz natychmiast.

Mój raport prześlę tylko osobom, jakie zabiorą głos, mam więc nadzieję, że nie pozostaniez w milczeniu :-)

www.SMARTech.pl - realizacje systemów Inteligentnego Domu - ponad 12 lat w Polsce
www.KNX.pl/a/poradniki.html - poradniki dla inwestorów, instalatorów i projektantów
www.HotStone.pl - rehabilitacyjne łóżka masujące.
www.BezEmerytury.pl - zadbaj o swoją wolność finansową!

Tytuł: Re: Jakie są wady Inteligentnego Domu?
PostNapisane: 14 paź 2009, o 09:27 

Nigdzie o wadach się nie pisze i nie znam ich, ale sadzę, że główną wadą jest cena instalacji, która jest droższa niż zwykła, ale również awarie poszczególnych podzespołów instalacji mogą sparaliżować jej pracę.

PostNapisane: 15 paź 2009, o 11:15 
Administrator

Dyskusja o wadach systemu jest trudna głównie z tego względu, że to co dla jednego jest wadą dla kogoś innego może być zaletą...

Z czynników do których niechętnie podchodzą użytkownicy systemu to kwestia przeglądów okresowych, ale to akurat jest bolączką wszelkich systemów elektrycznych...

Inną wadą wspominaną przez klientów jest obawa, że im więcej elektroniki, tym więcej potencjalnych powodów do awarii...

Wg mnie osobiście wadą systemu jest jego mała popularność (pomimo wzrostu tej popularności), a przez to wyższe ceny...

Więcej pomysłów nie przychodzi mi do głowy 8-)

www.inteligentnydom.pl

PostNapisane: 16 paź 2009, o 19:56 

Lucius napisał(a):
Inną wadą wspominaną przez klientów jest obawa, że im więcej elektroniki, tym więcej potencjalnych powodów do awarii...

I to jest w 99% prawda ludzie u nas boją się nowości,i że jest im to niepotrzebne nie posiadają wystarczającej wiedzy, wg ich mniemania, a to poprostu jest brak ogólnej świadomości iż zwykły sprzęt gospodarstwa domowego który kupują w marketach posiada jakieś zaczątki inteligencji, piece centralnego ogrzewania, pralki, zmywarki itp cały wic polega na tym aby móc to wszystko ogarną z jednego miejsca aby nam było wygodniej a jak wygodniej to oszczędniej i tyle, lecz mam nadzieję iż świadomoś ludzi szybko będzie wzrasta a ceny ogólne będą coraz niższe i wszystko będzie ok :D.
No chyba że się mylę to przepraszam !!!.

Ostatnio edytowano 16 paź 2009, o 20:37 przez Lucius, łącznie edytowano 1 raz
Zalecam stosowanie opcji cytowania tekstu.

PostNapisane: 16 paź 2009, o 23:12 

Zbyszek napisał(a):
Lucius napisał(a):

I to jest w 99% prawda ludzie u nas boją się nowości,i że jest im to niepotrzebne nie posiadają wystarczającej wiedzy, wg ich mniemania, a to poprostu jest brak ogólnej świadomości iż zwykły sprzęt gospodarstwa domowego który kupują w marketach posiada jakieś zaczątki inteligencji, piece centralnego ogrzewania, pralki, zmywarki itp cały wic polega na tym aby móc to wszystko ogarną z jednego miejsca aby nam było wygodniej a jak wygodniej to oszczędniej i tyle, lecz mam nadzieję iż świadomoś ludzi szybko będzie wzrasta a ceny ogólne będą coraz niższe i wszystko będzie ok :D.
No chyba że się mylę to przepraszam !!!.

Zgadzam się z Tobą, brak świadomości użytkownika jest tutaj chyba największą barierą.
Bo co ja zrobię jak to się popsuje?
To cały dom unieruchomiony?
Nic nie działa. Będę musiał wezwać fachowca.
A jak nie ma elektroniki to i dodatkowego problemu brak a i przy awarii standardowej instalacji to przeciętny Pan Kowalski "bezpiecznik" sobie sam wymieni i na fachowcu zaoszczędzi.

Potrzebna jest świadomość wygody użytkowania i rozsądne ceny.

PostNapisane: 16 paź 2009, o 23:19 

Oczywiście, zabobony potencjalnych użytkowników to podstawowa wada. W końcu Malucha naprawia każdy mechanik. Na szczęście Polacy już zrozumieli, że do naprawy samochodu potrzebny jest specjalista od samochodów, a do naprawy instalacji elektrycznej potrzebny jest nie elektryk, tylko specjalista od instalacji elektrycznych w domach...

Więcej w moim raporcie już wkrótce (tylko dla aktywnych).

www.SMARTech.pl - realizacje systemów Inteligentnego Domu - ponad 12 lat w Polsce
www.KNX.pl/a/poradniki.html - poradniki dla inwestorów, instalatorów i projektantów
www.HotStone.pl - rehabilitacyjne łóżka masujące.
www.BezEmerytury.pl - zadbaj o swoją wolność finansową!

PostNapisane: 20 paź 2009, o 10:13 

Wydaje mi się że główną barierą dla przeciętnego Kowalskiego jest cena instalacji systemu KNX. W czasach kryzysu każdy patrzy na koszty a jak wiadomo urządzenia KNX nie są takie tanie. Czasami rozwiązania tradycyjne są lepsze od automatyki. Czasami automatyka za bardzo wyręcza człowieka. A co w przypadku gdy zabraknie prądu gdy dom inteligentny jest postawiony gdzies w górach i nastąpi zerwanie sieci elektrycznej? Z tego co wiem w systemie KNX jest zamontowana bateria potrzymująca na jakiś czas urządzenia ale czy wytrzyma ona np. 4 dni gdzie nie ma prądu? Czy istnieje mozliwość ręcznego (mechanicznego) opuszczenia żaluzji w przypadku braku prądu gdzie automatyka nie zadziała?

PostNapisane: 11 mar 2010, o 16:22 

Widze ze w Polsce rzadzi KNX. Drogi system i z dosc powaznym ograniczeniem. Mozliwy wylacznie do wdrozenia w momencie budowy lub powaznego remontu gdzie w gre wchodzi kucie scian. Obecnie dostepne sa systemy bezprzewodowe z taka sama funkcjonalnoscia za mniejsze pieniadze. Wystarczy wlaczyc i zaprogramowac urzadzenie. Rozbudowa lub wszelkie modyfikacje nie stanowia zadnego problemu.

www.madartsoft.com - Automatyzacja budynków.

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]